středa 30. dubna 2014

Ukázka z knihy (3)

Opět tu pro vás mám další ukázku z příběhu, co píše moje kamarádka :)

...Odcházím z budovy, když mě ofoukne studený podzimní vánek, přitahuji si šálu blíže k tělu a bezcílně vyrážím po ulicích Manhattanu. Jdu svižným krokem pět minut, deset, patnáct. Vítr se mi dere do obličeje, nehty fialový, nos a tváře růžový. Pomalu docházím do nedaleké kavárny, kde mám možnost se zahřát. Když vstupuji do malé, ze dřeva obložené kavárničky, teplo mě obklopí ze všech stran. Tváře i prsty na rukách mě pálí, jako bych strčila zmrzlé ruce pod vařící vodu. Rozhlížím se po místnosti, kde je poměrně dost lidí, ale přesto klidná atmosféra. Zhluboka naplním plíce teplým vzduchem. Ucítím skořici, čokoládu a ovocný čaj. Po cestě k pultu si z krku automaticky odmotávám šálu a strkám ji do kabelky. Objednávám si obrovskou horkou čokoládu se šlehačkou. Prodavačka černé pleti v uniformě je velice milá a prohazujeme spolu pár slov, než mi připraví objednávku. Odnáším si ji a usedám v jednom z boxů, které jsou potažené kožešinou. Celá kavárna je v takovém lesním pojetí. Hluboce vydechnu a usrknu. Je velmi horká a na dotyk se popálím. 

Po chvilce z kabelky vytahuji vizitku Dr.Collina, která je napsaná modrým písmem na hrubém podkladě. Zakroutím hlavou, musí to mít přece nějaký důvod, proč se mi zdá jeden sen pořád a pořád dokola. Mohla bych ho převyprávět do posledního detailu , aniž bych se vyděsila, nebo mě naskočila husí kůže, ale v noci je to jiné. Je to děsivé, možná se toho bojím dokonce víc, když vím, co se mi bude zdát. Oči mi sjíždí po malé kartičce dolů a naráží na adresu. Je to jen pár bloků odsud, mohla bych se tam jen zastavit, abych viděla, jak to tam vypadá, přemlouvám se, že je to jediný důvod, proč mě to tam táhne.Upíjím horké čokolády,vstávám a přitom sahám po černé tašce se cvočky a pokládám ji na stůl, který se právě tyčí přede mnou. Obléknu si kabát, pruhovaný šál si obmotám kolem krku a vyrážím k východu...

pondělí 28. dubna 2014

Velikonoční soutěž - vyhlášení výsledků

První cenu (kniha Zmizelý) vyhrává Mišalína.

A druhou cenu (záložka) vyhrává Klér.

***

Oběma vylosovaným gratuluji a posílala jsem jim mail, tak prosím o odpověď. 
A vy, kdo jste nevyhráli, mám pro vás dobrou zprávu: V červnu plánuji další soutěž a cena bude kniha Eragon od Christophera Paoliniho!!

pokračujte dál a můžete si pustit video :)

neděle 27. dubna 2014

Týden s knížkou (11)

Omlouvám se za to logo uprostřed obrazovky. Poprvé jsem upravovala v programu Wondershare a po uložení se tam objevilo... :( Nevíte někdo, jestli se dá nějak odstranit? Asi začnu upravovat v nějakém jiném programu. Ale doufám, že vás to neodradí od shlédnutí videa a slibuji, že to je poprvé a naposled. Moc děkuji. :)

Nákupy - Eragon, Eldest (Série dračích jezdců)

Dneska to nebude o knihách, které jsem si koupila, ale o recenzních výtiscích z nakladatelství Fragment. (Moc děkuji!) Knížky jsou prostě nádherné a tak jsem nafotila pár fotek, na které se můžete podívat.

sobota 26. dubna 2014

Add yours - duben


ADD YOURS: Knižná Edícia je nová knižní řetězovka, kterou vymyslela Judit z blogu My Alternative World of Books. Všechny informace naleznete v tomto článku. :)

On my Wishlist (11)

 
Toto meme pořádá Book Chick City
Jedná se o to, že každý týden zveřejním knihu nebo knihy, které bych si chtěla koupit. 
 Může se jednat o jakkoliv staré knihy.

pátek 25. dubna 2014

Obálková vojna (4)

 


Obálková vojna je páteční meme a pochází z dílny Mati Wolf

O co jde: 
Cílem je porovnat pár verzí obálek určité knihy z různých krajin.

čtvrtek 24. dubna 2014

Bylo nebylo (2)

 

 Bylo nebylo je čtvrteční meme a pořádá ho Kath.

O co jde:
Cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.

středa 23. dubna 2014

Recenze - Opatství Northanger

Autor: Jane Austenová
Nakladatelství:
Rok vydání: poprvé 1818, filmová obálka 2009
Překladatel: LEDA spol. s.r.o.
Počet stran: 200
Filmové zpracování: ano

V mondénních anglických lázních Bath bývaly v době Jane Austenové mladé slečny uváděny do společnosti, aby se obrousily a pod dohledem matinek získaly žádoucí partii. Hrdinkou příběhu je Catherine, dcera venkovského faráře, upřímné, bezelstné, radostné stvoření, které se v nezvyklém prostředí vedle vítaných radovánek setká i s nejednou nástrahou. Ačkoliv má hlavu popletenou hrůzostrašnými gotickými romány, tehdejší oblíbenou dívčí četbou, a často vidí i v úkazech zcela běžných romantické drama, nakonec jí bystrý rozum ukáže správnou cestu a s milou Catherine – jak jinak – všechno dopadne šťastně...

Knihy Nicholase Sparkse

Dneska jsem pro vás natočila video o knížkách Nicholase Sparkse, které mám doma. A jsou to: Bezpečný přístav, Poslední píseň, Milý Johne a To nejlepší z nás.

Ukázka z knihy (2)

Týden uběhl jako voda a kamarádka mi zase poslala další část. Tak doufám, že se bude líbit jako první a piště komentáře. Děkuji

Když se přede mnou otevřou dveře od výtahu v 23.patře v jednom z mrakodrapů toho obrovského města, uvidím před sebou útulnou recepci s čekárnou. Milá recepční mě pozve dál a já se jen nervózně usměji. Přes plnou čekárnu mířím k hnědým dveřím s matným prosklením. Za mnou se rozléhají šepoty a nadávky čekajících lidí, ale já vtrhávám do dveří a Mary, která sedí za stolem se chytá za hlavu, vstává a vyvádí pacienta do čekárny. 

Tuším,že se mě bude ptát, co se mi zase stalo a že nemá čas, protože na ni čekají pacienti, ale okamžitě na ni chrlím co nejvíce informací. 
,,Promiň, promiň, vím, že máš pacienty, ale musíš mě vyslechnout, teď tě nepotřebuji jako kamarádku, ale jako psycholožku. Prosím!“. 
Mary si postěžuje, pro sebe zapřísáhne ironicky Boha, že mě zabije a zakroutí očima v sloup. Kousek ustoupí, abych mohla vejít do pracovny , omluvně kývne na pacienty a s povzdechem zavře dveře. Sedá si za pracovní stůl a já naproti ní. Opře se lokty o stůl tak, že jí palce směřují nahoru a podpírají jí hlavu, podívá se na mě nazlobeně a kývne rukou, abych začala mluvit. Okamžitě vychrlím ze sebe všechno, co se mi v noci opět zdálo, poprosím jestli neví, čím je to způsobeno nebo čím to mám zastavit.

Pokrčí rameny, omluvně se podrbe na hlavě a podá mi vizitku. Udiveně vzhlédnu k Mary, když uvidím na malé kartičce napsané ,,Dr.Collin –psychiatr.“ Vypadne ze mě: ,,Ty si myslíš,že jsem blázen?“
,,To víš, že ne Lory, jen by mohl vědět co s tím,“ odpoví konejšivě. 
,,Takže myslíš.“ 
,,Neurážej se Lory, já to tak nemyslím.“
,,Dneska jsi mi už řekla dost,ahoj.“ 
,,Ahoj.“
Vyrážím ze dveří, rychle procházím chodbou a odjíždím výtahem. Celá rozzuřená se spousty slov na jazyku si podupávám ve výtahu, odpočítávám každé patro, už chci vypadnout. Utéct někam daleko, někde, kde mě nebudou mít za blázna, někde, kde budu sama. Očividně to byl blbý nápad jezdit. Ne očividně, určitě to byl blbý nápad. Já si jen tak přijedu, poslechnu si nepřímo řečeno, že jsem cvok, že mám zajít za psychoušem a co jako? Tomu se říká dovolená. No není mi v práci líp, myslím si...

úterý 22. dubna 2014

Teaser Tuesday (1)

Teaser Tuesday je úterní meme.

O co jde:

 • Popadni knihu, kterou momentálně čteš.
 • Otevři ji na náhodné stránce.
 • Napiš 2 teaserové věty odkudkoliv z oné stránky.
 • NEZAHRNUJ DO TOHO SPOILERY!!!
 • Sdílej taky název knihy a autora, aby si mohli ostatní TT účastníci tuhle knihu přidat do své “to-read” záložky.
 • pondělí 21. dubna 2014

  sobota 19. dubna 2014

  On my Wishlist #10

   
  Toto meme pořádá Book Chick City
  Jedná se o to, že každý týden zveřejním knihu nebo knihy, které bych si chtěla koupit. 
   Může se jednat o jakkoliv staré knihy.

  středa 16. dubna 2014

  Ukázka z knihy

  Dneska pro vás mám docela netradiční článek. Jedná se o to, že moje kamarádka píše knížku a chtěla by slyšet názor více lidí (nejenom mě). Tak si můžete přečíst úvod a budu ráda, když ho ohodnotíte. Děkuji :)

  ***
  Někdo je za dveřmi, vím to. Slyším tlumené zvuky a z pod dveří vidím mihotající se stíny. Stín stojí před mými dveřmi , jsem k smrti vyděšená, srdce mi bije jako o závod a hlasitě oddechuji. Klika se začne pomalu pohybovat směrem dolů, dveře se otevírají a pronikavé oči se snaží rozkoukat v hrobové tmě. Z pod peřiny vidím stín, který se mi rýsuje v proti světle z předsíně. Je poraněný a v ruce drží sekeru. Kráčí ke mně kulhavým krokem. Strhne ze mě peřinu. Začínám brečet, křičet, prosit. Napřáhne se sekerou do vzduchu a potom setne.

  Najednou se probouzím uprostřed noci celá upocená s myšlenkou, že je to jenom sen, že jsem v pořádku. Vstávám z postele a jdu si do kuchyně nalít sklenku vlažného mléka na uklidnění. Podívám se na hodiny a vidím, že jsou teprve tři hodiny ráno. Dopiji mléko, slezu z barové stoličky u pultu , zhasnu světlo a pokračuji zpátky do postele. Jakmile si lehnu okamžitě usnu. Nic se mi nezdá, naprosto netuším, co se děje okolo mě. Upadám do tvrdého spánku.

  Ráno se probouzím unavená a nevyspaná a se zjištěním, že jsem si zaklapla budík během mé noční exkurze. Vyskočím z postele, beru telefon do ruky a vytáčím číslo do práce. Musím si vymyslet výmluvu, to už by bylo po několikáté, co jdu pozdě za tenhle měsíc. Děti nemám, nezadaná, naprosto oddaná práci a svým nočním děsům. Na druhou stranu jsem v práci pořád, takže bych mohla říct, že si chci vzít dovolenou-té mám na rozdávání. Takže, den volna. Co budu dělat? V televizi nic nedávají, navařeno mám, uklizeno mám. V tom mě napadne, co se mi večer zdálo. Zoufale si snažím vybavit, co nejvíce z toho podivného snu.

  Bezmyšlenkovitě sedám na pohovku limetkové barvy. Mezi nohy si beru polštář, který ležel na pohovce, než jsem si sedla a prsty si kroutím pomalu konečky plavých vlasů. Vzpomínám si : sekera, kulhající muž, krev. Zavrtím hlavou a říkám si ,,Byl to jenom sen, proč nad tím vůbec přemýšlím, když je to ztráta času". Ale přesto se rozhodnu vyrazit k Mary . Je to úžasná kamarádka, ještě se mi nestalo, že by mi s něčím nepomohla.

  Obléknu se do modrých až lehce nafialovělých hladkých silonek ke kterým si beru černé upnuté šaty, které mi dobře zvýrazňují úzký pas a bohatý dekolt. Šaty vypadají poněkud slušně, ale, když si k nim vezmu své oblíbené černé šněrovací boty nad kotníky, styl vypadá hned více ležérněji, jelikož venku začíná vanout chladný vítr, hodím přes sebe černý podzimní kabátek se zlatým vzorem připomínajícího ptáka ladící se ke cvočkům na botách. Před domem si zkušeně zapískám na TAXI a vyrážím vstříc Manhattanu...

  Recenze - Svědkyně ohně

  Autor: Lars Kepler
  Nakladatelství: Host
  Rok vydání: 2012
  Překladatel: Azita Haidarová
  Počet stran: 521
  Série: Případy komisaře Jonny Linny #3  Máte pocit, jako když vás strhne proud. Polapí vás a sotva můžete dýchat. 

  Dagens Nyheter


  pondělí 14. dubna 2014

  Velikonoční soutěž

  Vyhlašuji moji první knižní soutěž!!!

  Ano, skutečně je tomu tak. Tady je malé shrnutí.

  Co musíte napsat: (podmínky)
  1) přezdívka
  2) email, nebo třeba kontakt na fb (to je jedno)
  3) jakou JEDNU knihu byste si teď nejvíce chtěli koupit?

  A ještě bydlet v Česku. Omlouvám se Slovákům, další soutěž bude nejspíš i pro vás. :)

  Trvání soutěže:
  14.4. - 27.4.2014 (neděle do půlnoci)

  Odpovědi můžete napsat kamkoli do komentářů pod video (youtube, fb, blog).

  Snad jsem na nic nezapomněla a můžete začít! :)

  Jo, a výhry budou dvě:
  1. hlavní výhra - kniha Zmizelý od Josepha Findera 
  (knihu jsem věnovala sama, ze své knihovny)

  2.cena - záložka martinus. cz 
  (rozhodně to není reklama, ale mám doma dvě, tak proč jednu neposlat dál, že?)

  pokračujte dál a můžete si pustit video :)

  neděle 13. dubna 2014

  Týden s knížkou #9

  Krásná nedělní večer :). Vkládám Týden s knížkou a budu ráda, když mi pak poradíte. (Musíte ale nejdřív dokoukat na konec)...  Edice - Nejlepší světové čtení

  Tak tady je druhý příspěvek na toto téma, které jsem vymyslela. Jde o to, že vám vždycky ukážu nějakou edici nebo sérii knih, kterou máme doma a něco se o ní dozvíte. Tentokrát je to edice Nejlepší světové čtení.

  P.S.: A pod videem je pár fotek, tak se můžete podívat. :)


  sobota 12. dubna 2014

  On my Wishlist #9

   
  Toto meme pořádá Book Chick City
  Jedná se o to, že každý týden zveřejním knihu nebo knihy, které bych si chtěla koupit. 
   Může se jednat o jakkoliv staré knihy.

  středa 9. dubna 2014

  Recenze - Zakázaná přitažlivost

  Autor: Kateřina Petrusová
  Nakladatelství: Fragment
  Rok vydání: 2014
  Počet stran: 304
  Série: Bavettovi  #3

  Senátorova dcera Emily má po krk života ve skleníku a potají odjede do New Yorku. Záhy je však vypátrána a musí se rozhodnout: buď se vrátí domů, nebo zůstane, ale pod stálou ochranou nepřístupného bodyguarda Henryho Trovata. Emily je rozhodnutá Henryho přesvědčit, aby ji nechal být, vše jim však začnou komplikovat city a především děsivý vánoční dárek, který jí pošle neznámý šílenec. Překoná láska tak odlišných lidí věkový a společenský rozdíl, nebezpečí, které Emily hrozí, a především Henryho zločineckou minulost?

  pondělí 7. dubna 2014

  Knižní poklady #3  Knižní poklady je pondělní meme z dílny Nikči :)

  O co jde: 
  Cílem tohoto meme je zveřejnit 3 knihy ze své knihovničky,s krátkým informativním článek. (Jak jsme se o knize dozvěděli a proč jsme si ji pořídili.Případně pokud jsme knihu četli,jestli se nám líbila.)

  sobota 5. dubna 2014

  On my Wishlist #8

   
  Toto meme pořádá Book Chick City
  Jedná se o to, že každý týden zveřejním knihu nebo knihy, které bych si chtěla koupit. 
   Může se jednat o jakkoliv staré knihy.

  pátek 4. dubna 2014

  Nákupy - Harry Potter a vězeň z Azkabanu

  Ahoj!! Vítám Vás všechny u speciálního článku na téma Nákupy. (Také první článek na toto téma). Nevím, jestli něco podobného nějaký knižní bloger dělá, ale jestli ano, snad mu nebude vadit, že čas od času něco sesmolím i já. (Jen Rodaw z Knihánkova občas natáčí videa nákupy, rozhodně se na ně podívejte!)

  PREMIÉRA BUDE S KNIHOU HARRY POTTER A VĚZEŇ Z AZKABANU.

  Obálková vojna #3

   


  Obálková vojna je páteční meme a pochází z dílny Mati Wolf

  O co jde: 
  Cílem je porovnat pár verzí obálek určité knihy z různých krajin.

  úterý 1. dubna 2014

  Recenze - Nepřítel mého nepřítele

  Autor: Kateřina Petrusová
  Nakladatelství: Fragment
  Rok vydání: 2013
  Počet stran: 360
  Série: Bavettovi #2


  Dluhy se musí platit. To ví i bývalá policistka Joan, která má závazek vůči samotnému králi drogového podsvětí. Ten se nyní hlásí o splacení dluhu a jako pojistku unese Joaninu malou dceru Amy. Zvládne Joan zabít Roberta Bavettu, jednoho z vůdců italské mafie, a dostat svou dceru zpět? Co když existuje ještě jiný způsob, jak Amy zachránit?